top of page

Як стати бухгалтером-професіоналом

Люди, які вибирають бухгалтерські курси, іноді задають питання про працевлаштування. Не будемо лукавити, влаштувати всіх слухачів курсу «Бухгалтерський, податковий облік, 1С 8.3» не під силу жодному навчальному центру. Але все ж деякі студенти, отримали роботу завдяки нам. Іноді телефонують роботодавці. Часто випускники бухгалтерських курсів нашого НЦ (а серед них і керівники, і вже головні бухгалтери) просять нас підібрати 3-4 кандидатури для співбесіди на посаду бухгалтера або заст. головного бухгалтера. Ми намагаємося відібрати найбільш тямущих, здібних студентів і відправляємо їх резюме роботодавцям.

Хочеться дати кілька порад, які можуть вам допомогти пройти співбесіду і влаштуватися на роботу.

- Якщо ви вже працювали, ніколи не критикуйте колишнього головного бухгалтера, керівництво. Не кажіть про малу зарплату і важкому графіку роботи. Навпаки, похваліть колектив, захоплюйтеся головним бухгалтером. Можливий варіант причини пошуку нової роботи - «дуже незручно добиратися».

- За 2-3 тижні до закінчення курсу «Бухгалтерський, податковий облік, 1С 8.2» починайте розсилати резюме і ходити на співбесіди. Не чекайте закінчення курсів. У вас все свіжо в пам'яті і навіть якщо ви чогось не знаєте, не губіться. Відповідайте сміливо: «Я можу цього не знати в дану хвилину, але відповідь буде через годину, так як я знаю, де шукати і як шукати». А цього (де і як) вас навчать на бухгалтерських курсах.

- Якщо немає досвіду, приймайте будь-які пропозиції попрацювати в бухгалтерії (на 2-3 місяці), а потім рухайтеся вперед. Можна скористатися центрами зайнятості, там вам можуть запропонувати роботу в поліклініці, бібліотеці І.Д. на дуже маленьку зарплату. Але у вас буде старт.

Також ми попросили наших випускників курсів бухгалтерського обліку, поділитися спогадами про перші кроки влаштування на роботу бухгалтерами.

Алла (колишній музичний працівник):

Мені, людині з музичною освітою, було дуже складно сприймати основи бухгалтерського обліку перші чотири заняття на бухгалтерських курсах. На щастя, викладач проявила терпіння і не давала можливості розслабитися. Заняття проходили вечорами протягом 3,5 місяця. Так як я твердо вирішила стати бухгалтером, я дуже старанно готувалася до занять. За 2 тижні до закінчення бухгалтерських курсів я розмістила резюме в пошуках роботи. На першій же співбесіді я чесно зізналася, що не маю досвіду роботи і тільки закінчила курси бухгалтерського обліку. Я відкрила конспект лекцій і сказала: «Ось все, що я знаю». Головний бухгалтер подивилася в зошит і взяла мене на роботу. Ніде правди діти, що місяці три мене посилали зі звітами до податкової, пенсійного фонду, на пошту і т. Д. З тих пір пройшло 2 роки. Зараз я працюю єдиним бухгалтером на невеликій фірмі і веду облік у ФОП. Удачі вам!

Тетяна (навчалася на бухгалтерських курсах після декретної відпустки)

Я вирішила закінчити курси бухгалтерського обліку, коли набридло сидіти вдома. Хотілося знайти затребувану професію, тим більше, що подруга працювала бухгалтером і була задоволена. Спочатку було дуже складно сприймати терміни «дебет, кредит» і т.д., так як моя перша освіта - педагогічна. Але ми вдавалися на бухгалтерські курси, відірвавшись від домашньої рутини і вчилися з інтересом і азартом. Ті, у кого не було можливості влаштуватися через знайомих на роботу після закінчення курсів бухгалтерського обліку, розуміли, що найскладніше попереду - знайти роботу бухгалтера. У мене так і вийшло. Три місяці після навчання на бухгалтерських курсах я ходила на співбесіди. Просила, благала, обіцяла, що буду дуже старанним працівником. Але всім потрібен був досвід роботи бухгалтером. Тоді я вирішила діяти по-іншому. Сказала, що у мене немає запису в трудовій книжці, так як я працювала неофіційно. Я пройшла тести, правильно зробила проводки (допоміг конспект лекцій курсів бухгалтерів). І мене взяли !!! Зараз я працюю головним бухгалтером і моя зарплата в шість разів більше первинної. Якщо ви тільки закінчили бухгалтерські курси і у вас немає запису в трудовій книжці, не впадайте у відчай, не здавайтеся, вірте в себе. Адже у кожного бухгалтера свій шлях, і все спочатку були початківці.

bottom of page